Úvodní strana » Semináře a kurzy » Úvodní kurz NVS

Úvodní kurz NVS

Úvodní kurz neuro-vývojové stimulace- Pohybem se učíme® (online)

Rok 2020 byl hodně netypický. Mnoho z nás nenapadlo, že budeme pracovat „online“. Ani mně ne. Situace byla ale taková, že jsem na jaře musela kurzy Neuro-vývojové stimulace (NVS)- Pohybem se učíme® odložit na podzim a některé na podzim odložit znovu! Proto nově pořádám úvodní kurz NVS online. Doufám, že takto mohu doby mezi „lockdowny“ využít hlavně na prezenční výuku pokračovacích dvoudenních kurzů NVS, které jsou zaměřeny hlavně na praktické procvičování cviků a aktivit NVS (a proto je těžší je dělat online).

Věřím, že úvodní online kurz NVS je plnohodnotná náhrada za prezenční kurz a poskytne vám teoretický základ, na kterém pak můžeme stavět na pokračovacím kurzu. Teoretická část metody NVS je vysvětlena prostřednictvím 12 video-přednášek, k dispozici jsou samozřejmě také skripta (ke stažení ve formátu .pdf), která jsem nově přizpůsobila online výuce. V rámci online kurzu proběhne také online diskuze, kde budete mít možnost se zeptat na vše, co vás o metodě NVS zajímá – proto bude kapacita online kurzu omezena obdobně, jako tomu bylo v případě prezenčních kurzů. Přístup do online kurzu bude vždy na jeden celý kalendářní měsíc. Úvodní kurz tedy můžete nyní absolvovat z bezpečí a pohodlí domova : -). 

Úvodní kurz je zaměřen na získání základů teorie Neuro-vývojové stimulace, jejích pojmů a správného rozpoznání poruch v důsledku přetrvání primárních reflexů anebo horší integrace funkce smyslových orgánů. Účastníci kurzu budou seznámeni se základními testy na přetrvávající primární reflexy.

Tento kurz doporučuji především (speciálním) pedagogům, ergoterapeutům, logopedům, fyzioterapeutům, lektorům jógy i rodičům.

Náplň kurzu:

  • seznámení se NVS a její základními principy 

  • vše souvisí se vším – primární reflexy, senzorická integrace, psychomotorický vývoj a učení, chování, soustředění

  • rizikové faktory přetrvání primárních reflexů

  • význam pohybu v prvním roce života, podpora psychomotorického vývoje a prevence přetrvání primárních reflexů

  • vliv přetrvávajících primárních reflexů na učení a chování a soustředění

  • senzoricko- senzitivní integrace, co to je

  • Hypersenzibilita a hyposenzibilita na smyslové vjemy

  • hledání kořenů obtíží -  jak poznáme přetrvávající primární reflexy z chování a pohybu dítěte

  • pochopení vytváří prostor pro respekt a důvěru

 

Lektorka: Mgr. Marja Volemanová, PhD.

Aktuálně vypsané termíny úvodních kurzů NVS najdete na "plánované kurzy a semináře". Pokud byste kurz v aktuální nabídce nenašli a měli o něj zájem, napište na volemanova@invts.cz a já Vás zařadím do mailinglistu, abyste příště dostali pozvánku hned jak vypíšu nový termín kurzu.

Účastnický poplatek je ve výši 3200 Kč

Minimální počet účastníků je 8, maximální cca 20.

Účastníci obdrží osvědčení o absolvování kurzu.