Úvodní strana » Semináře a kurzy » Úvodní kurz NVS

Úvodní kurz NVS

Úvodní kurz neuro-vývojové stimulace- Pohybem se učíme® (online)

Rok 2020 byl hodně netypický. Mnoho z nás nenapadlo, že budeme pracovat „online“. Ani mně ne. Situace byla ale taková, že jsem na jaře musela kurzy Neuro-vývojové stimulace (NVS)- Pohybem se učíme® odložit na podzim a některé na podzim odložit znovu! Proto nově pořádám úvodní kurz NVS online. Doufám, že takto mohu doby mezi „lockdowny“ využít hlavně na prezenční výuku pokračovacích dvoudenních kurzů NVS, které jsou zaměřeny hlavně na praktické procvičování cviků a aktivit NVS (a proto je těžší je dělat online).

Věřím, že úvodní online kurz NVS je plnohodnotná náhrada za prezenční kurz a poskytne vám teoretický základ, na kterém pak můžeme stavět na pokračovacím kurzu. Teoretická část metody NVS je vysvětlena prostřednictvím 12 video-přednášek, k dispozici jsou samozřejmě také skripta (ke stažení ve formátu .pdf), která jsem nově přizpůsobila online výuce. V rámci online kurzu proběhne také online diskuze, kde budete mít možnost se zeptat na vše, co vás o metodě NVS zajímá – proto bude kapacita online kurzu omezena obdobně, jako tomu bylo v případě prezenčních kurzů. Přístup do online kurzu bude vždy na jeden celý kalendářní měsíc. Úvodní kurz tedy můžete nyní absolvovat z bezpečí a pohodlí domova : -). 

Úvodní kurz je zaměřen na získání základů teorie Neuro-vývojové stimulace, jejích pojmů a správného rozpoznání poruch v důsledku přetrvání primárních reflexů anebo horší integrace funkce smyslových orgánů. Účastníci kurzu budou seznámeni se základními testy na přetrvávající primární reflexy.

Tento kurz doporučuji především (speciálním) pedagogům, ergoterapeutům, logopedům, fyzioterapeutům, lektorům jógy i rodičům.

Náplň kurzu:

  • seznámení se NVS a její základními principy 

  • vše souvisí se vším – primární reflexy, senzorická integrace, psychomotorický vývoj a učení, chování, soustředění

  • rizikové faktory přetrvání primárních reflexů

  • význam pohybu v prvním roce života, podpora psychomotorického vývoje a prevence přetrvání primárních reflexů

  • vliv přetrvávajících primárních reflexů na učení a chování a soustředění

  • senzoricko- senzitivní integrace, co to je

  • hypersenzibilita a hyposenzibilita na smyslové vjemy

  • hledání kořenů obtíží -  jak poznáme přetrvávající primární reflexy z chování a pohybu dítěte

  • pochopení vytváří prostor pro respekt a důvěru

 

Lektorka: PhDr. Marja Volemanová, PhD.

Aktuálně vypsané termíny úvodních kurzů NVS najdete na "plánované kurzy a semináře". Pokud byste kurz v aktuální nabídce nenašli a měli o něj zájem, napište na volemanova@invts.cz a já Vás zařadím do mailinglistu, abyste příště dostali pozvánku hned jak vypíšu nový termín kurzu.

Účastnický poplatek je ve výši 3900 Kč 

Minimální počet účastníků je 8, maximální cca 20.

Účastníci obdrží osvědčení o absolvování kurzu. Absolvování úvodního online kurzu a certifikát je podmínkou pro účast na dvoudenní pokračovacím kurzu NVS

 

Reference k online kurzu

"Tento kurz byl úžasný! Online forma předčila mé očekávání. Vše bylo srozumitelně vysvětleno, natočeno, rozděleno logicky do bloků a byla možnost se k videím vracet. Jako výbornou hodnotím i možnost vytisknutí skript. Stejně tak konečné online setkání, s možností zodpovězených dotazů, bylo velmi příjemné a přínosné. Chápu také, že více praktických rad a ukázek se zde nevešlo, a o to více se těším na pokračování, které naváže na tyto sdělené a s láskou k oboru předané základy. Za vše moc děkuji a těším se na další setkání."

Lea, Speciální pedagog a logoped, Brno


"Ještě jednou Vám děkuji za krásně pojatý on-line kurz. Moc se mi líbil, velmi ráda pohlížím na klienty/pacienty komplexně a jsem vděčná, že jsem se mohla dozvědět nové informace a posbírat další dílky do skládanky. :) "

Karolína, student logopedie a ergoterapie, Jílové


Moc Vám děkuji za přínosný a velmi inspirující kurz NVS, který určitě budu doporučovat všem odborníkům pracujícím s dětmi. 

Kurz byl perfektně strukturovaný, odborné informace byly podané srozumitelně a místy i zábavnou formou :)

Jsem přesvědčená, že metoda NVS má velkou budoucnost a ráda se budu podílet na rozšiřování informovanosti rodičů o jejím využití.

Již několik rodičům jsem v rámci poradenství doporučila váš institut, a někteří rodiče mi řekli, že Vás již znají, dochází k Vám a velmi si to chválili.

Moc se těším na osobní setkání s Vámi a pokračování kurzu!

Natalia, Pedagog, Opava


Veľmi pekne ďakujem, kurz bol výborný, skutočne sú to velmi užitočné informácie podané vhodnou formou. Ja si dokonca myslím, že pre túto teoretickú časť bola lepšia táto online forma. Čo som nezachytila, to som si vypočula viackrát.

Bibiana, učitelka, Chorvátsky GrobKurz byl naprosto perfektní. Šla jsem do něj kvůli synovi, který ve třech a půl letech nemluví a naší úžasné logopedce se zdálo, že by na něj NVS mohla sedět. Měla pravdu, spousta věcí mi zapadla do sebe, došlo mi, proč na něj některé věci prostě nezabírají a nefungují...

Ale i pro moji práci v PPP je to skvělé, zase o něco komplexnější přístup a pohled na děti, které k nám chodí.

Martina, psycholog, Kolín


Moc děkuji za úžasný kurz, myslím si že mi bude pro mou praxi s dětmi velmi přínosný, už se těším na pokračování. 

Anna, ergoterapeut, Děčín


Kurz mi přinesl mnoho nových a komplexních informací, o propojení jednotlivých systémů mezi sebou a vlivu na fyzický i psychický vývoj dítěte. Je velmi srozumitelný, poskytuje dostatek ukázek a fotek pro lepší představu. Těším se na praktická cvičení.

Simona, ergoterapeut, Brno


Kurz podal vysvětlení na řadu obtíží, se kterými se setkávám u dětí  při logopedické terapii. Dává konkrétní, ne jen obecnou, odpověď na otázku - proč u některých dětí logopedická terapie postupuje a u jiných vázne. 

V kurzu je velké množství informací přehledně uspořádaných a seminář on-line fomou byl úžasný v tom, že jsem si jej mohla procházet svým tempem, současně se vše učit, ke všemu se vracet ať již ve skriptech či videozáznamech a v závěru se při on-line setkání se všemi účastníky kurzu dozvědět odpovědi na otázky. Těším se na pokračování praktické části.

Martina, klinická logopedka, Kyjov